Twardogóra - informacje,reklama Rozmiar: 593 bajtów Rozmiar: 593 bajtów

Konkurs fotograficzny Weekend w Twardogórze - wyniki

Od wielu lat Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Twardogóra organizuje konkursy fotograficzne , o różnorodnej tematyce. Na ogłoszony w tym roku konkurs pt. "Weekend w Twardogórze" wpłynęły 73 prace wykonane przez siedemnastu fotoamatorów . Poziom prac , co przyznało profesjonalne jury był bardzo wysoki. Na ogłoszenie wyników przybył przedstwiciel władz miasta Twardogóra Burmistrz p . Jan Dżugaj, oraz sponsorzy , uczestnicy konkursu i goście

Podczas ogłaszania wyników konkursu panowała miła atmosfera. Wynikało to chyba z faktu , że osoby przybyłe na to spotkanie porozumiewały się w jednej płaszczyźnie - miłośników utrwalania otaczajacego nas świata. Miłą atmosferę stworzyły też Panie pracujące na codzień w bibliotece z Panią mgr. Krystyną Bajcar na czele. A co ciekawego można powiedzieć o fotografiach osób biorących udział w konkursie ?

Tematycznie można by je podzielić na kilka grup.Jak zauważono uczestnicy konkursu nie stworzyli schematu , ale swoją pomysłowością i różnorodnością spojrzeń na temat główny, dali nam pewne sugestie , co do ich sposobu spędzenia weekendu w Twardogórze. Z pewnością każdy , kto przyjdzie obejrzeć tę ciekawą wystawę znajdzie coś na miarę swoich oczekiwań. Fotografie przyrodnicze ukazują takie osobliwości jak ; Rezerwat Torfowisko koło Grabowna Wielkiego,chroniony ze względu na całokształt zjawisk w nim zachodzących , malownicze stawy będące fragmentem kompleksu Stawów Milickich , pokryte lasami Wzgórza Twardogórskie. Owocem bezkrwawych łowów, wymagających ogromnej wytrwałości i cierpliwości są zdjęcia leśnej zwierzyny: saren,dzika czy borsuka.

Na fotografiach nie zabrakło też charaterystycznych dla Twardogóry budowli - Ratusza, barokowego zespołu parkowo -pałacowego , w którym mieści się szkoła , rzeźby Herkulesa , Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych , a także wielu innych zabytków na terenie naszej gminy: zespołu parkowo-pałacowego w Goszczu i kościoła pod wezwaniem Św.Idziego w Chełstowie. Na wystawie znajdują się też zdjęcia dokumentujące; życie społeczne oraz ważne wydarzenia takie jak : bieg uliczny zawody w strzelaniu ,wyścig kolarski , rajd turystyczny, jeździectwo czy nawet obrzędy religijne.

Wystawiony w bibliotece plon konkursu pozwala nam dostrzec i docenić bogactwo przyrody oraz bezcenne pamiątki kultury środowiska w którym żyjemy.

Profesjonalne jury w składzie :Olga Romanowska, Patryk Rybka i Robert Piętka wyłoniło zwycięzców , przyznając im - pozyskane od sponsorów - nagrody pieniężne.

Laureaci konkursu:

  • 1 nagroda Witold Mieszała z Twardogóry,
  • 2 nagroda Marcin Wrześniacki z Twardogóry,
  • 3 nagroda Andrzej Głowacz z Twardogóry,

Wyróżnienia:

  • Stanisław Rydzyk z Chełstowa i Krzysztof Barszczyk z Grabowna Wielkiego

Relacja z wręczania nagród konkursowych

zdrowie

Zdrowie

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz , aż się zepsujesz. A wtedy warto zajrzeć na te strony.

przepisy kulinarne

Kulinaria

Gotowanie to sztuka, sztuka, której warto się uczyć. Można wtedy zaskoczyć niejednego gościa

telewizory lcd

Program TV

Szczegółowy program telewizyjny przydaje się zawsze, zwłaszcza podczas wolnych dni.

nauka i technika

Nauka i technika

Nowinki naukowe, nowe technologie... warto być na bieżąco z tymi sprawami. A uczniowie skorzystają z internetowej pomocy, aby odrobić lekcje.

Licznik odwiedzin witryny exprism

Serwis Exprism - Twardogóra odwiedzono już razy od dnia 13.10.2007 !!!!

Liki do katalogów

katalog grafiweb katalog DI katalog kps katalog SEO exprism w openbg

Katalog stron www

Test prędkości łącza www

www.netmeter.pl Polecamy znakomity serwis umożliwiający testowanie szybkości połączenia z internetem. Pomiar prędkości łącza wykonywany jest w 4 prostych krokach. Kliknij w ikonkę, sprawdź swoje łącze www.